Tänavused Kuldnõela nominendid on Liina Stein, Vilve Unt ja Diana Arno.

Hõbenõela nominendid on Ennos, Hannes Rüütel ja Racer Worldwide.

Kuldnõela žürii annab kolmandat korda välja ka parima aksessuaaride looja auhinna Kuldne Nõelakoda, mille nominendid on tänavu Vivian Vau, Anneli Tammik ja Liis Kalda.

Lisaks suurejoonelisele auhinnagalale astub publiku ette 21. korda toimuval moenädalal veel paljude armastatud kodumaiste disainerite värske moelooming.

HÕBENÕELA NOMINENDID


Ennos

Teist korda Hõbenõelale nomineeritud Ennose kohta kommenteerib žüriiliige Krista Kodres: “Ennose moodi iseloomustab delikaatne minimalism, mille esteetika toetub lihtsale vormile ja kvaliteetsele materjalivalikule. Lihtsust võimestavad hoolsalt valitud efektsed detailid, mis on laenatud justkui teisest stiili-maailmast. Kokku moodustab see kombinatsioon just sellise rõivastuse, mida kannaks urbanistlik noor ja vana, naine ja mees. Mood, mis ei karju vaid kehtestab end vaikselt kuid veenvalt.”

Hannes Rüütel

Žüriiliige Urmas Väljaots kommenteerib: “Tundlik. Rahulik. Suveöiselt sume. Melanhoolselt silmitsev. Hõbenõelale nomineeritud Hannes Rüütli introvertsed noormehed liiguvad ajastuväliselt. Kuid poiste riided reedavad, et nad elavad kindlalt tänapäevas. Nende keskkond on väljaspool laetud ja pingelist linnaruumi. Introspektiivne, segametsaline paralleelmaailm. Lõppematu suvi, sümbioosis loodusega.”


Racer Worldwide

Žüriiliige Tanel Veenre: “Racer Worldwide on tänapäevane edulugu — näide sotsiaalmeedia turundusest ja trendilainel surfamisest, ajastu närvi pigistamine on aidanud luua globaalse Racer-kiriku. Nende verisulis trendijüngrid Poolast Pariisini on aidanud haibi konverteerida ka märkimisväärseks käibeks.”

KULDNÕELA NOMINENDID


Liina Stein

Žüriiliige Enel Kolk: “Meil on suur rõõm, et Liina Steini võrratud kleidid on taas ka Kaubamaja Naistemaailmas. Liina Steini naiselikud siluetid, voogavad kangad ja võluvad värvid teevad komplimendi igale kandjale ning püüavad pilku igas seltskonnas. Kuigi Liina Stein on moemaastikul juba aastaid armastatud ja tuntud disainer, mõjub tema uus kollektsioon taas värske ja uudsena. Oskus olla isikupärane, kuid siiski jätkuvalt üllatusi pakkuda, on kahtlemata disaineri üks olulisemaid oskuseid.”

Vilve Unt

Žüriiliige Urmas Väljaots: “Vilve Unti kohta võib julgelt väita, et viimaste aastate kõige üllatavam comeback tuleb temalt. Kui tihtipeale põlevad uued tegijad heleda trendileegiga tähelepanu keskmes ning oma karjääri hilisemat faasi ilmestab pigem kvaliteetne, tuntud headuses status quo, siis Unti trajektoor moeradaril on liikunud vastupidiselt. EKAs on tema koolitada olnud üheksakümnendatel ja nullindatel mitu põlvkonda tänase Eesti märgilisemaist moeloojaist. Seejärel aga kümnend tagasi üllatuslikult oma uue kudumikollektsiooniga välja tulla ja saada pärjatud Hõbenõelaga. Seekord on Unt esmakordselt nomineeritud Kuldnõelale oma täiesti isikupärase käekirjaga ajatu loome eest, mille sügavalt eestilikud juured toidavad universaalselt mõistetavat, rahulikku põhjamaist vormi- ja ilukeelt.”


Diana Arno

Žüriiliige Tanel Veenre: “Diana Arno on aastatega kehtestanud end kohalikul moeväljal tõsise mängijana, kelle disainist on saanud kvaliteedimärk. Nende tundlikult komponeeritud kollektsioonid ja visuaalne keel räägivad soravalt moemaailma kõige professionaalsemas keeles.”

KULDSE NÕELAKOJA NOMINENDID


Vivian Vau

Žüriiliige Tanel Veenre: “Vivian Vau kirest ja kvaliteedist annab tunnistust fakt, et kaubamärk on tegutsenud juba pea 18 aastat, pakkudes silmarõõmu pigem barokset naiselikku disaini hindavale kliendile.”

Anneli Tammik

Žüriiliige Tanel Veenre: “Anneli Tammik oli üks esimesi, kes startis kunstniku vundamendilt ratsionaalse disainmõtlemise maailma. Tema Eesti ehtedisaini klassikasse kuuluv looming on mänguline, kuid mitte naiivne; nutikas, kuid mitte epateeriv.”

Liis Kalda

Žüriiliige Tanel Veenre: “Liis Kalda peakatted tulid nagu värske kevadine tuul ja kehtestasid end isikupärase kunstnikunägemusega. Tema ideedes on muinasjutulist ja pea lapsikut lusti, kuid tulemused on alati filigraanselt selgepiirilised — see kontrast võlubki!”

Kuldnõela žürii koosseisus on Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse professor Krista Kodres, Postimehe moeajakirjanik Kristina Herodes, Kaubamaja turundusdirektor Enel Kolk, Anne & Stiili peatoimetaja Mari-Liis Helvik, ehtekunstnik Tanel Veenre, moeekspert Urmas Väljaots ja fotograaf Filippo Caroti.

Kuldnõela ja Hõbenõela kollektsioonid jõuavad lavale sügisese Tallinn Fashion Weeki raames, 18. — 21. oktoobril Kultuurikatlas toimuval Kuldnõela galal.

Tallinn Fashion Weeki ametlik meediapartner on Anne & Stiil.