Juuksur annab nõu: see on ideaalne tukk sinu isikupära ja näokuju arvestades
Kes meist poleks kas või kord elus tukaga eksperimenteerinud, olgu siis lapsepõlves juuksurit mängides, emotsionaalsel eluhetkel katsetades või lihtsalt trendiga kaasa minnes. Olgu põhjus milline tahes, alati tekib ka küsimus: kas tukk mulle ikka sobib?
„Tukk on suurepärane aksessuaar näokuju pehmendamiseks ja välimusele viimase lihvi andmiseks,” räägib Helen, lisades, et tukal on erinevaid vorme, alates klassikalisest otse lõigatud versioonist mikro-, A-kujulise ja järkus eksemplarini. „Tuka lõikamisel tuleks kindlasti arvesse võtta näokuju, juuste tekstuuri, pööriseid ning seda, millises suunas karvad loomulikult langevad. Siin on mõned näokujuga seotud kuldreeglid.”
Nägu on pigem piklik ja kitsas, puuduvad teravad näojooned. Ovaalsele näokujule sobivad kõik soengud.
Soovitus: täidlane tukk sobib sulle ideaalselt. N-ö pehmema välimuse saavutamiseks võib tukka õhendada (fileerida), et üleminek tukast soengule ei oleks nii konkreetne. Ka katsetamiseks on küllaga ruumi.
Ei soovita: sümmeetriline näokuju on ideaalne erinevateks lõikusteks, seega pole ühtegi soengut, mida kindlasti ei soovitaks. Tuleks vaid jälgida, et üldpilt oleks ilus ja komplimente teeniv.
Südamekujulist näokuju eristab juuksepiir, mis on, nagu nimigi ütleb – südamekujuline. Mõlema näokuju puhul on tunnuseks laiem otsmik ja kitsas lõug.
Soovitus: ideaalselt sobivad viltused tukad, mis jätavad pehmema üldmulje. Samuti on head keskelt lahknevad, lõuajooneni ulatuvad pikemad tukad, mis varjavad südamekujulist juuksepiiri.
Ei soovita: tugevaid sirge lõikega tukki, mis muudavad näo rangemaks.
Näo pikkus ja laius on üldjoontes sama, lõuajoon tugev.
Soovitus: kõige paremini sobivad ümara äärega tukad, mis pehmendavad näojooni. Tukk võiks lõppeda õrnalt ja õhuliselt kulmujoone all, tihedam osa võiks langeda külgedele. Näoga sobib ka pikk küljele ulatuv tukk.
Ei soovita: vältida võiks igas pikkuses tihedaid ja sirge joonega tukkasid, sest need rõhutavad kandilist näokuju.
Nägu on piklik, laia lõua ja otsmikuga.
Soovitus: A-kujulised tukad ehk tukad, mis on keskelt pisut lühemad ja äärtest pikemad. Sobivad ka küljele langevad ning sirged kulmudeni ulatuvad tukad.
Ei soovita: lühikesi mikrotukkasid, mis muudavad näo piklikumaks.
Täidlasemad põsed, pehme ja ümar lõuajoon.
Soovitus: sobivad lühemad, õhendatud tukad, mis nägu pikendavad. Ideaalsed on ka lühemad, küljele langevad või ümara äärega tukad.
Ei soovita: sirge tuka puhul peab arvestama, et see muudab näo täidlasemaks. Lisaks ei tohiks tukk lõppeda põsesarnal, kuna see on ümara näokuju puhul kõrgeim punkt – sinna langevad juuksed teevad näo veelgi täidlasemaks.
Lai lõug ja kitsas otsaesine.
Soovitus: paksud ja ümarad, kulmudeni ulatuvad tukad, mis hoiavad näoproportsioonid tasakaalus. Selline tukk pehmendab teravaid näojooni.
Ei soovita: liiga kandilist tukka.
Kitsam otsaesine ja teravam lõug. Põsesarnad on näo kõrgeimad kohad.
Soovitus: diagonaalis pikalt langev tukk toob välja põsesarnad ning loob illusiooni ovaalsest näokujust. Lisaks sobivad hästi keskelt lahknevad ja mikrotukad.
Ei soovita: pikad, sirged ja tihedad tukad teevad otsmiku pisemaks. Kindlasti peaks ka jälgima, et diagonaalis lõigatud tukk poleks liiga lühike.
Laup on kõrge ja juuksepiir algab kaugemalt.
Soovitus: pikem õhem tukk.
Ei soovita: lühike tukk teeb näo ja otsaesise veel kitsamaks.
Otsmik on kitsas ja juuksepiir ulatub madalale.
Soovitus: tukk võiks alata juuksepiirist kaugemalt ehk n-ö poolest peast. See loob illusiooni, et otsaesine on kõrgem, muutes nägu sümmeetrilisemaks. Sobivad ka küljele langevad tukad, mis tekitavad asümmeetrilise efekti, ning lühikesed tukad, mis muudavad näo piklikumaks.
Ei soovita: silmini ulatuvat tukka, sest see teeb näo veelgi „lühemaks”.