Kapp ajab üle, aga ikka pole midagi selga panna? Need nipid aitavad teadlikumalt riietuda


Kapp ajab üle, aga ikka pole midagi selga panna? Need nipid aitavad teadlikumalt riietuda
Alexandra K/ Unsplash

Kas ka sinule on tuttav tunne, et midagi pole selga panna, kuigi kapp on riideid täis ja vaid veidi aega tagasi soetasid midagi uut? Suvel kehvemate ilmadega on paras aeg teha oma riidekapile taaskäivitus ja vaadata lähemalt üle tarbimisharjumused. Anname nõu, kuidas nutikate valikutega oma garderoobi uuendada ja elu riietumise osas lihtsamaks muuta.

Leia oma stiil ja jää sellele kindlaks
Mõtle läbi, kas sinu jaoks on ilmtingimata oluline iga moetrendiga kaasas käia. "Soovitan olla omanäoline ja jõuda sulle omase stiilini, mis toob välja parima ning milles tunned end tõeliselt hästi - iseendana," ütleb Stockmanni turundusjuht Tiina Tali.

Vähem on rohkem ehk kapselgarderoobi võlud
Viimasel ajal on üsna palju räägitud kapselgarderoobist ja seda igati põhjendatult. Kapselgarderoobi mõte on selles, et sul võiks olla kümmekond baasriideeset, mis lähtuvad sinu isiklikust stiilist, on ajatud ehk ei lähe moest välja, ning mida on omavahel lihtne kombineerida.

Põhigarderoobi kuulugu võimalikult kvaliteetsed riided
Proovi luua kapselgarderoob võimalikult kvaliteetsetest riideesemetest. Esmapilgul võib see tunduda suure väljaminekuna, kuid kui tegemist on sinu põhikollektsiooni kuuluva rõiva või aksessuaariga, mida saad kergelt kombineerida teiste asjadega ja sageli kanda, on tegemist väärt investeeringuga.

Andres Raudjalg
Seotud lood:

Kvaliteetsed riided näevad üldiselt kenad välja ka pärast rohkeid pesukordi, ei tule kergelt õmblustest lahti ega muuda kuju, mistõttu saad neid kasutada pikema aja vältel ja läbi selle vähendada arutut ületarbimist. Osta pigem vähem, kuid kvaliteetseid asju.

Loe veel

Allahindlustel säilita niiöelda kaine mõistus
Ma ei soovita allahindluste ajal hulluda ega kuhjata kokku võimalikult palju asju, vaid vastupidi. Mõtle läbi, mida sul tegelikult vaja on. Kasulik soovitus on otsida allahindlustelt just kallima hinnaklassi tooteid, mida oled ehk mõnda aega silmanud ning mis soodusperioodil annavad märkimisväärse hinnavõidu. Näiteks praegu on käimas suured hooaja allahindlused, kus soodustused küündivad ka meil siin Eestis tavapärase -20%-30% asemel -50-70%.

Andres Raudjalg

Klassikale lisa värskust mõne hooajalise trendiesemega
Selleks, et elule värvi anda, täienda aeg-ajalt oma garderoobi mõne trendika rõiva või aksessuaariga. Võibolla on selleks mõni viimase hooaja moest lähtuv riideese või uus käekott. Vahel piisab vaid ühest uuest tulijast garderoobis, et lisada värskust ja end särama lüüa.