Susan Luitsalu: maailmas on piisavalt inimesi, kes oleksid nõus maksma miljoneid selle eest, et inimtühjal Hiiumaa rannal raamatut lugeda

 (37)
Susan Luitsalu, Taavi Einaste
Susan Luitsalu, Taavi EinasteFoto: Tiit Mõtus

Ideaalis järgneb ühele õigele pulmapeole romantiline pulmareis. Tihtipeale eeldatakse, et see viib paarikese kuskile kaugele eksootilisele palmisaarele ja kindlasti mitte vähemaks kui nädalaks.

Miskipärast on selline ettekujutus pulmareisist viimastel aastatel nii juurdunud, et nii mõnigi, kes endale kallist rannapuhkust lubada ei saa või niisama liiva peal higistada ei taha, lükkab mesinädalad edasi või jätab üldse ära. Ühest küljest täiesti arusaadav, et pulmareis võiks olla võimalikult meeldejääv, ilus, romantiline ja eksootiline ning seda kõikides ülivõrretes. Teisest küljest saab õige inimesega romantikat teha ka supermarketis vetsupaberi riiulivahes ning meeldejäävaid kohti on mujalgi kui ekvaatoril. Lõppkokkuvõttes on ju tänapäevase pulmareisi mõte ikkagi selles, et värsked abikaasad saaksid enne argipäeva naasmist ainult teineteise seltskonnas uut perekonnaseisu nautida.

Seotud lood:

Eesti saared

Uskuge, maailmas on piisavalt inimesi, kes oleksid nõus maksma miljoneid selle eest, et kuskil inimtühjal Hiiumaa rannal raamatut lugeda, maalilisel Saaremaa karjamaal matkata või Vormsil kala püüda.

Loe veel

Kus ööbida? Looduses telkimine tagab üldjuhul olukorra, kus sina ja su värske abikaasa saate olla ainult kahekesi. Varustage end soojade magamiskottidega ja vaadake rannal öist tähistaevast või elustage lapsepõlvemälestused lõkkel oksa otsa aetud viinereid küpsetades. RMK pakub looduses puhkamiseks mitmeid telkimisplatse ja isegi onnikesi, mida täiesti rahata kasutada saab. Aktiivsematele inimestele teevad rõõmu looduskauneid paiku läbivad matkarajad.

Paaripäevase telkimise järel on kindlasti topeltmõnus spaasse kolida – kraanist voolav soe vesi ja pehmed hommikumantlid omandavad täiesti uue väärtuse. Kellele telkimine täiesti vastukarva on, võib ju selle osa üldse vahele jätta ning otse spaasse kolida. Või leida kuldse kesktee mõnes puhkemajas looduse rüpes.

Linnapuhkus Euroopas

Romantilisi linnu on Euroopas jalaga segada. Esimesena torkab ilmselt pähe Pariis. Aga siis on ju veel suursugune Rooma. Veneetsia oma kanalitega. Või miks mitte kudrutada melanhoolses Portos või nautida Barcelona sumedaid öid? Pidada piknikku Prahas? Pikk romantiline nädalavahetus Euroopa suurlinnas sobib imehästi neile, kes ei saa väikeste laste või tiheda töögraafiku tõttu pikemat reisi ette võtta. Lisaks on hoolika planeerimise korral selline reis tunduvalt rahakotisõbralikum. Kohavaliku saad ju jätta lennufirmade hooleks. Selles mõttes, et ava mõni odavlennufirma leht ning vaata, kuhu hetke parimad pakkumised viivad.

Kus ööbida? Mine lehele Airbnb, mis vahendab kortereid või tube otse omanikult. Mis saaks olla romantilisem kui elada neli päeva pariislase elu – osta kodutänava pagariärist hommikusöögiks croissant ja nautida seda koos värske abikaasaga “oma kodu” rõdul?

Mesinädalad merel

Kui kaks nädalat ühes ja samas kohas lebamine ajab sul ihukarvad püsti, võiks ju mõelda kruiisi peale. Ühe reisiga näed ära mitu riiki ja kui ei viitsi ringi rallida, saad laeva basseini ääres aja maha võtta. Hind sõltub kruiisi piirkonnast ja sellest, kui uhket kajutit soovid. Arvestades, et tavaliselt tuleb kruiisi alguspunkti oma raha eest kohale lennata, on eksootilisemad Kariibi mere reisid küllaltki kallis lõbu, Vahemere kruiisid algusega Euroopast aga juba soodsamad.

Kus ööbida? Laevas loomulikult. Reisi hinna sees on ka kõik söögid ja meelelahutus.

Suudlused Suures Õunas

Ameerika tundub olevat kohutavalt kaugel ja kättesaamatu, aga kui nüüd mõtlema hakata, siis mis see seitse tundi lennata ära ei ole? Ja millal siis ikka selline retk ette võtta kui mitte pulmareisiks? Odavlendude ajastul pole ka piletid enam üle mõistuse kallid. Ja kõik need legendaarsed New Yorgi vaated, mis hiljem reisipiltidelt vastu vaatavad… Kas vajad veel põhjusi?

Kus ööbida? Appi tuleb vana hea Airbnb. Kõigepealt tasub kindlasti Google'i abi kasutada ja veidi eri linnaosadesse süveneda. New Yorgis on koos terve maailm ning piirkonnad võivad üksteisest erineda nagu öö ja päev. Võib-olla on sinul või su värskel abikaasal mõni lemmikfilm või -seriaal, mille tegevus toimub New Yorgis? Uuri välja, millises linnajaos peategelane pesitses ning leia hotell või korter just sinna. Äratundmisrõõm lemmikfilmi radadel seigeldes on ületamatu. Isegi kui see peaks olema “Üksinda kodus” (Plaza hotell!) või “Visa hing”.

Talvine mesinädal Lapimaal

Talvepulmad pole meil kuigi levinud, aga kui need juba ette võtta, siis miks mitte täispangale minna ja ka mesinädalad lume sees veeta? Glamuurne suusareis Alpidesse oleks kõige lihtsam valik, ent kui tahta midagi tõeliselt erilist ja meeldejäävat, tasuks vaadata põhja poole, polaarjoone suunas.

Kus ööbida? Kittiläst leiab jäähotelli, mille toad – nagu nimigi ütleb – on tehtud jääst. Soojadesse ja pehmetesse tekkidesse mässitult on seal magamine elamus omaette, kuigi tõsi on, et piisab ilmselt ühest ööst. Odav lõbu see pole ja hinnad algavad 240 eurost. Erilised talvefännid saavad hotellis ka abielluda – selleks puhuks on olemas isegi spetsiaalne jääst kabel.

Erakordne elamus on ka mitmepäevane koerarakendimatk. Iga matkaja saab oma käsutusse kelgu ja seltskonna haskisid. Sõit viib läbi maalilise Lapimaa maastiku ning ööbitakse telkides. Eksimist ei pea kartma, sest koerad on oma töös nii vilunud, et teavad täpselt, kuhu minna ja kuidas tagasi tulla. Loomulikult on kaasas kogenud matkajuht. Reise on eri pikkuse ja hinnaga ning paaripäevaste koerarakendimatkade hinnad algavad umbes 500 eurost.