Telefon kui personaaltreener
Harrastussportlaste seas on üks levinuim viga see, et nad tahavad saavutada väga kõrgeid eesmärke väga lühikese aja jooksul. Selleks, et mitte kurnata oma keha ja tervist, soovitavad eksperdid treenida treeningplaani järgi, mis aitab saavutada eesmärke tegemata endale liiga. Tänapäeval on seda lihtne teha, sest mitmed rakendused pakuvad treeningplaane lähtuvalt eesmärgist.
"Teadlik treenija otsib rakendusest lisaks põhifunktsioonidele, nagu läbitud vahemaa ja kiirus, suuremat funktsionaalsust. Rakendus peaks andma hea ülevaate tehtud treeningutest ning samuti eesootavatest treeningutest. Vähemtähtis ei ole ka statistika, mis aitab mõista treeningute kulgu ning tulemust," rääkis Samsung Eesti tootekoolitaja ja harrastussportlane Henry Tiitus.

Üks populaarseim spordirakendus RunKeeper annab hea ülevaate tehtud treeningutest, esitades statistikat läbitud distantsi, kiiruse, aja ja põletatud kalorite kohta. Lisaks võrdleb RunKeeper tehtud treeningut ka varasematega ning annab koheselt positiivset tagasisidet. Rakendus võimaldab valida ka erinevaid eesmärke ning pakub neist lähtuvalt sobiliku treeningplaani. Näiteks kui jooksja soovib poole aasta pärast läbida poolmaratoni konkreetse ajaga, pakub RunKeeper treeningplaani, mis aitab selle eesmärgini jõuda.
Kui aga RunKeeperi treeningplaan ei tundu piisavalt personaalne, siis eestlaste loodud rakendus Sportlyzer ühendab treeneri ja treenija. Rakendus arvestab just inimese enda eripära ning keskendub treeningnõustamisele. Sealne veebitreener koostab personaalse treeningplaani inimese pikkust, kaalu, vanust, varasemat treenitust, sportimisvõimalusi, sportlikke sihte ja psühholoogiat arvestades. Kava annab ette treeningu intensiivsuse, pulsisageduse eri tsoonid, trenni kestuse ja muudki, et harrastaja saaks sportida mõistlikult.

Jookse oma rekord ja jaga seda oma sõpradega!
Maijooksul on paljude jaoks oluline saada infot ka reaalajas. Seadistades RunKeeperis sobivad audioseaded, saab jooksja koheselt tagasisidet iga läbitud kilomeetri kohta. Nii on võistleja teadlik, kas tempo on ikka piisav oma rajarekordi tegemiseks. Vähemtähtis ei ole ka tulemuse jagamine sõpradega – kes meist ei tahaks head saavutust oma sõpradega Facebookis, Instagramis või Twitteris jagada. RunKeeper võimaldab seda hõlpsasti teha.
Lisaks RunKeeperile on eestlaste seas väga populaarne Endomondo, mis võimaldab samuti reaalajas infot saada iga läbitud kilomeetri kohta ning hiljem tulemusi ka analüüsida. Lisaks saab rakenduses esitada ka väljakutseid. Miks mitte esitada endale ja oma sõpradele väljakutse ning joosta Maijooks läbi rekordajaga?

Sportlyzeri, Runkeeperi ja Endomondo põhiversioonid on tasuta kättesaadavad.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena