Mida teha, kui peole järgneb kassiahastus ja peavalu?
Peojärgne hommik on naljast kaugel: pea lõhub, süda läigib ning süütunne vaevab – no mis paganama pärast oli mul vaja ära juua selline kogus alkoholi?
Mida teha? Kõige etem on säärast situatsiooni muidugi vältida: ära joo erinevaid vägijooke segamini, ning tarbi alkohoolsete jookide vahele vett. Kui see kuldreegel meenub alles peojärgsel hommikul, tuleb appi võtta plaan B. Unusta kohv ja haara vee järele, kuna see toob organismi tagasi alkoholi mõjul kehast väljutatud vedeliku. Hommikulauale sobivad kanamunad ja banaanid – esimesed sisaldavad suures koguses ainet, mis on organismile vajalik pohmelli süvendavate toksiinide lõhustamiseks, banaanides leidub aga kaaliumit, mida organism alkoholi tarvitamise järel hulganisti kaotab. Kuigi valuvaigistid aitavad mõnest kassiahastuse mõjust kiiresti vabaneda, tuleb kontrollida, et tegu ei oleks paratsetamooli ega kofeiini sisaldava ravimiga. Esimese tarvitamine koos alkoholiga pole hea maksale ja teine viib kehast vedelikku välja.
Hea uni ravib kõike, eriti kui pea puhkab speltanisu sõkaldega täidetud padjal, mis väidetavalt vähendab peavalusid, pingeid kaelas ja õlgades, unetust jm terviseprobleeme. Eriti tõhus on patja 60–70 kraadi juures eelsoojendada ja siis valutavale kohale asetada.