• Suvel ärge olge kella 11–15 otsese päikese käes, vaid varjus. Lisaks kasvajate vältimisele hoiate nii ära ka naha vananemist.
  • Kaitske lapsi. Kõige kindlam kaitse on tihe puuvillane riie. Kuni kolmanda eluaastani on naha kaitsevõime ääretult väike ja lapsena saadud ülemäärased päikesekiirguse doosid suurendavad riski kogu eluks.
  • Kui kasutate kreemi, siis eelistage füüsikalise kaitse põhiseid kreeme, mis sisaldavad tsinkoksiidi ja titaandioksiidi. Euroopas on täiskasvanute kreemid kõik keemilise kaitse põhised, mille kaitsev mõju pole tõestatud. Meil on müügil füüsikalise kaitsega kreemid lastele, kasutage neid.
  • Päikesekaitsefaktor SPF tähistab erinevaid aineid. Jälgige, et päikesekreem hoiaks nii UVA- kui ka UVB-kiirguse eest – see on tähistatud väljendiga laia spektriga (broad-spectrum) või eraldi välja toodud. Ärge unustage, et pole olemas veekindlaid kreeme – need tulevad ikkagi maha. Iga kahe tunni tagant tuleks kanda peale uus ja piisav kogus (3 supilusikatäit).
  • Kui näete, et kreemitatud nahk muutub punaseks või pruuniks, siis on see märk, et kreem ei paku teie nahatüübile piisavalt kaitset.

Täismahus artikkel ilmus Anne & Stiili 2016. aasta juuninumbris.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena