Anne Liis Puhk

Disainiduo Britta-Liisa Brutus ja Arle Kivisaar ehk WE ARE ABRA tuleb ühise projektiga esimest korda avalikkuse ette just nimelt PÖFF: Black Catwalki raames. Mõlemad moeloojad on varasemalt olnud seotud EKA poolt korraldatava ERKI Moeshowga, kus Brutus on lavale saatnud oma loomingu ning Kivisaar olnud seotud korraldusliku poolega. Sellelt, mida oodata Black Catwalkil, kunstnikud saladuskatet liigselt ei tõsta: “WE ARE ABRA on värske veri, juhuslik sümbioos ja kaos!”

Britta-Liisa Brutus ja Arle Kivisaar ehk WE ARE ABRA

Karl-Christoph Rebane, brändina Christoph, on EKA moedisaini II kursuse tudeng, kes
varasemalt tegelenud nii foto-, filmi- kui ka üldise eksperimentaalkunsti ja luulega. PÖFF: Black Catwalkil esitleb Rebane sooneutraalseid kostüüme, milles on leidnud tasakaalu kunstilisuse ja kantavuse vahel. “Minu looming ei ole midagi, millega mugavalt halli massi sulanduda. Endas tuleb leida julgus ja enesekindlus, kandmaks rõivad väärikalt välja,” lisab Rebane.

Karl-Christoph Rebane

Karola Kaugema näol on tegemist aga maalikunstnikuga, kes lisaks tegelenud ka performace-, installatsiooni- ning moekunstiga. Varasemalt noore kultuuritegija aunimetuse pälvinud Kaugema, on tunnustust teeninud mitmetes erialastes tegemistes, mh ka rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil Eksperimenta. Oma loomingus kajastab noor kunstnik peamiselt inimõiguste, seksuaalsuse ja isiklike kogemustega seotud teemasid. “Black Catwalkile toon oma nägemuse filmist, mis pakub värvikirevat, nostalgilist ja positiivset emotsiooni. Sellest ei puudu suled, glitter ega glämm,” annab Kaugema vihje enda moealasest inspiratsiooniallikast.

Karola Kaugema

EKA nahadisaini vilistlane Kirke Talu alustas moekollektsioonide loomist juba pea 9 aastat tagasi. Otsus valida erialaks moekunsti asemel hoopis nahakunst, tulenes soovist tutvuda uue materjaliga ning liita omavahel nii rõiva- kui aksessuaaridisaini vaatepunktid. Black Catwalkil saadab Talu lavale komplektid, millega soovib hägustada piire tehisintellekti ja inimese vahel. “Kollektsioon lööb laval sümbioosi omavahel stiliseeritud futuristlike ja funktsionaalsete rõivaste ning nahkdetailide vahel,” lisab moekunstnik.

Kirke Talu

Kätlin Haak on disainer, kes varasemalt pälvinud mitmeid erialaseid auhindu ning riietanud hulgaliselt Eesti artiste ja näitlejaid. Noore moelooja rõivakunstis mängivad olulist rolli tikandid, mis valminud koostöös tema emaga, ning kellega üheskoos on asutud arendama brändi HAAK. Film, millest noor moekunstnik inspiratsiooni ammutas, on Haagi sõnul lummav eelkõige selle eriskummalise süžee poolest: “Black Catwalki laval saab seeläbi näha midagi mängulist, kuid kantavat, ning kindlasti ei jää puudu tikanditest ja kostüümidraamast!”

Kätlin Haak

Otsides uusi väljakutseid, alustas Liina Liesment 2015. aastal õpinguid TTHK-s rätsepatöö ja stilisti erialal. Möödunud aasta kevadel lõi Liesment oma esimese kollektsiooni ning on nüüd alustanud oma brändi väljatöötamisega. “Black Catwalkil esitlusele tulev kollektsioon asetseb maitsekuse ja maitsetuse piirimail,” kirjeldab moelooja, lisades, et fookuses saab olema femme fatale ning aimata võib ka 90ndate moevoolude mõjutusi.

Liina Liesment

EKA moedisaini lõpetanud Reila Saarmäe omandab hetkel magistrikraadi TTÜ disaini ja tehnoloogia tuleviku erialal, tegeledes ühtlasi ka oma brändi loomisega. Saarmäe, kes esitles tänavu ERKI Moeshowl oma esimest autorikollektsiooni, kirjeldab end kui out-of-the-box moedisainerit, kelle loomingut iseloomustab eelkõige naiselik käekiri, huvitavad vormilahendused, detailsus ja alternatiivne materjalikasutus. Kõike seda lubab disainer ka Black Catwalkil näidata: “Oodata võib kõike, mis ebatavaline! Alates vormilisest mänglusest kuni materjalide huvitavate kombinatsioonideni.”

Reila Saarmäe

Filmi- ja rõivakunsti üheks põimiv moesündmus PÖFF: Black Catwalk toimub 27. novembril klubis HALL. Piiratud kogus pileteid hinnaga 15€ on saadaval eelmüügis Piletilevi keskkonnas.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena