Uus suund: nüüd saab laseriga rasvu põletada
Iga päev salvestab keha toidust saadud liigsed kalorid rasvkoesse. Rasvarakke võib võrrelda patareidega, mida mõnikord kasutatakse ning mõnikord täidetakse sõltuvalt toitumisest ja liikumisest. Uus laser-lipolüüsi tehnoloogia kasutab nõrka laserit tselluliidi silumiseks, rasvapõletuseks ning keha ravihooldusteks. Selle abil stimuleeritakse keha loomulikku rasvarakkude sisu vabastamist.
Zlimline Lipo Laser tehnoloogia sobib kõikidele nahatüüpidele ja kehapiirkondadele, kuhu on kogunenud soovimatut rasva ning tavaelu tegemiste juurde saab tagasi pöörduda kohe pärast protseduuri läbimist. „Laserpadjakesed asetatakse vajalikule piirkonnale, näiteks lõuale, käsivarte ülaosadele, kõhule ja reitele ning rasva saab lõhustada ja eemaldada täpselt sellest piirkonnast. See on suur eelis dieedi ja trenni ees, mis vähendavad rasva kogu kehal ühtlaselt, kuid ei modelleeri kindlaid kehapiirkondi,“ selgitab SinuSalongi personaaltreener ja toitumisnõustaja Janika Koch-Mäe.
Protseduuril kasutatakse nõrga tugevusega nähtavat punast laservalgust, mis stimuleerib rasvakogumit. Stimulatsiooni käigus käivitatakse kehale loomulikud keemilised protsessid, mida organism kasutab energiavarude vabastamiseks vastavalt vajadusele, seega ei tekita laser-lipolüüs kehas ühtki tavapäratut mõju ega kahjusta kehakudesid: rakke, veresooni ega lähedalasuvaid närve või elutähtsaid organeid.
Kuigi tegemist ei ole meditsiinilise protseduuriga, vaid tavalise kehahooldusega, on lipolüüs vastunäidustatud lapseootel ja rinnaga toitvatele emadele, epileptikutele ja neile, kellel on nahakahjustused ravipiirkonnas, samuti infektsioonide ja põletikuliste protsesside korral. Protseduuri ei soovitata ka südamehaiguste, südamestimulaatori, neerupuudulikkuse, sapikivide, metallist proteeside, geneetilise ülitundlikkuse ja siseelundite haiguste korral.
„Parim tulemus, mida olen näinud peale lipolaseri protseduuri ja jõusaalitreeningut, on talje ümbermõõdu vähenemine 5 cm võrra,“ ütleb Janika Koch-Mäe ja lisab, et ainult lipolaserist ei piisa, protseduurile on soovitav teha järgi tugev massaaž (näiteks LPG) või kergem treening. Protseduur ise on valutu, tekib kergelt soe tunne, kuna lambid annavad soojust. Taastumisaega hooldus ei vaja ning protseduuri võib teha kahel korral nädalas.
Kliinilised uuringud on näidanud, et laser-lipolüüsi kasutamine on võrreldav päris rasvaimuga. Laser-lipolüüsi tehnoloogia on üks väheseid igapäevases kasutuses olevaid tehnoloogiaid, mis on saanud USA Tervisekaitseameti FDA poolt tunnustuse seoses võitluses ülekaaluga. Ultrahelipildid näitavad, et rasvakihi paksus väheneb vaid ühe hooldusseansiga kuni 30% ja tavaliselt saavutatakse iga seansiga vööümbermõõdu vähenemine 2–4 cm. Lisaseansid parandavad tulemust veelgi. Parema tulemuse saamiseks on soovituslik läbida kaheksast hooldusest koosnev seanss nelja nädala jooksul, kaks seanssi nädalas.