Mõttesse tulevad romantilised päikeseloojangud ja merepõhjas laiutavad maalilised korallrahud. Pantone on tooni tõttu juba sattunud ka skandaali, sest päris korallrahud on laastatud globaalse soojenemise tõttu. Koguni 60%-l neist on suur risk üldse kaduda. Paistab, et looduse jaoks ei ole tegemist sugugi nii helge tooniga kui see on meie, moemaailmast huvitatud inimeste jaoks.

Kui eelmise aasta värv oli Ultra Violet, mis kehastab tugevat ja puhast lillat tooni (Pantone kirjeldab seda kui dramaatiliselt provokatiivset ja läbimõeldud tooni), siis selle aasta värv peaks tooma rohkem optimismi ja rõõmu. Toon valitakse selle järgi, mis on globaalses kultuurisfääris teoksil, ja korallroosa on silma paistnud nii sotsiaalmeedias kui ka moelavadel.

Korallroosa lisab talvisele nahatoonile sära ja värvi ning annab aimu, et kevad ja suvi pole enam kaugel. Värv sobib kokku paljude toonidega. Kui kandja soovib rohkem silma paista, sobitab ta selle kokku näiteks punase või roosaga. Kauni koosluse moodustab korallroosa pastelsete toonide või neutraalse beežiga. Mõne kuu pärast saabuvale kevadele mõeldes võib ka huuled samasse tooni võõbata, seega on mänguruumi küll ja veel.