Sellised üritused on suurepäraseks viisiks motiveerida inimesi rohkem liikuma ning lisaks annab see võimaluse meelde tuletada, kuivõrd olulise tähtsusega on treeningud ka kevad-suvisel hooajal, kui talvine trennirutiin on seljataga. Üheskoos treenides oli motivatsioon tõesti kõrge ning osalejate tagasiside välitreeningule igati positiivne.

Mida kujutab endast välitrenn, kui palju erinevad harjutused sisetrenniga võrreldes?

Välitreening on võimalik muuta lihtsate vahenditega väga efektiivseks ning samuti võimaldab see koormata kõiki lihasgruppe. Välitreeningu puhul sooritatakse harjutusi, kasutades enamasti keharaskust või treeningvahendit (ekspander, statsionaarne kummilint) ja selle puhul räägime me rohkem lihasvastupidavuse treenimisest. Sisetreeningul saame rääkida kangidest, hantlitest, trenažööridest, mis võimaldavad meil panna fookuse lisaks vastupidavusele ka jõu-ning lihasmassi arendamisele.

Mille poolest on hea treenida just vabas õhus?

Tihtipeale viibivad inimesed enamiku tööajast siseruumides istudes. Välitrenn on suurepärane võimalus ühendada endas liikumine ning värske õhk.

Kas treeneritena eelistate ise tundi anda siseruumides või õues?

Mõlemal treeningul on omad eelised. Leian, et oluline on vaheldus ja seda nii klientidele kui treenerile. Jah, ka treener vajab vaheldust!

Millist varustust läheb vaja, kui otsustada välitrenni kasuks?

Riietus sõltub muidugi ilmast. Suurepäraseks lisavahendiks treenimisel sobivad matt, kummilint, ekspander. Aga võib ka olla loominguline ja kasutada raskuseks plastikpudeleid, mis on täidetud kivikeste või liivaga. Võimalusel võib ka külastada mõnda parki või terviserada, millel on eraldi välitreeningu ala.

Millised on need temperatuuri- jm ilmanäitajad, mille korral võiks kolida õuest tuppa?

See on kindlasti individuaalne ning oleneb treeningu iseloomust, seetõttu on raske välja tuua konkreetseid temperatuurivahemikke. Oluline on kuulata oma keha ning toimetada vastavalt enesetundele. Palavate ilmadega (30 + C) soovitan valida välitreeninguteks hommikune või õhtune aeg. Oluline on tarbida piisavalt vett, et vältida dehüdratsiooni ning sellega kaasnevat enesetunde halvenemist ja töövõime langust.

Kas soovitate kõigil, kel võimalik, teha suvel trenni vabas õhus?

Kindlasti. Tooge vaheldust oma treeningutesse ning valige midagi, mis teid sisemiselt kõnetab, olgu selleks ujumine, rattasõit, jooks, matkamine või treenimine õhtusel rannaliival.
Igasugune liikumine on tervisele kauslik, sest inimese keha on loodud olema füüsiliselt aktiivne. Kõik sõltub varasemast kokkupuutest spordiga ning üldisest tervislikust seisundist. Alustage koormuse doseerimist vastavalt oma füüsilistele võimetele, tõstes esmalt järk-järgult trenni kestvust ning seejärel intensiivsust.

Kas välitrenn kulutab rohkem kaloreid, millist toidusedelit võiks trennijärgselt järgida, et õigesti taastuda?

Kalorite kulutamine sõltub pigem treeningu kestvusest ja selle pingutusastmest. Tervislik toitumine algab portsjonikontrollist. Näide soovituslikust portsjonist: ahjus küpsetatud kanakints (nahata). Sinna kõrvale tatar, kartul, riis, kinoa või bataat − ports peaks olema sellise suurusega, et see mahuks sööja peopesadele, meestel seega veidi suurem kui naistel. Sinna kõrvale võiks valmistada värske salati paprikast, jääsalatist, kurgist ja/või tomatist, maitsestada meelepäraste maitseainetega ning lisada üks supilusikatäis oliiviõli.

Oluline on hoida tarbitavad valgud, rasvad ja süsivesikud omavahel tasakaalus. Eelistage isevalmistatud toitu ning naturaalset toorainet. Samuti soovitan poes siltidel jälgida süsivesikute ning suhkrute osakaalu. Kui lisatud suhkrute osakaal on kõrge, võiks pigem jätta toote ostmata. Kasulik on endale selgeks teha toitude glükeemiline indeks − kuidas mõjutab mingi konkreetse toiduaine tarbimine veresuhkru taset. Kui inimesele on omane valdavalt istuv elustiil, siis ei vaja keha suures koguses suhkruid. Olge järjepidevad nii treeningutel kui ka toitumisel, siis on tulemused püsivad ning taastumine garanteeritud.