Aga kuidas me selle seksi sinna kalendrisse siis paneme? Kristina jagab oma Instagrami kontol @s3kspositiiv nõu. Vastus on suheldes. Ja sekspositiivselt.

“Ehkki mõte võib olla esialgu kummaline ja võõras (sest kogu see elukauge spontaansuse müüt), võib mõtlema hakates asi hoopis väga loogilisena tunduda.“ Elukauge spontaansuse all peab naine silmas seda, mida näitakse romantilistes filmides.

Kristina selgitab, et kuna peame seksi/intiimsust oluliseks, tuleks selleks ka teadlikult aega võtta. „Kõlab ju loogiliselt ja seksi väärtustavalt? Kui me väärtustame, võtame ka teadlikult aega,“ selgitab naine.Seksuoloog annab nõu, kuidas sellist vestlus alustada:


Mida seks tähendab auhtes olevatele inimestele isiklikult?
Mida seks meie suhtes tähendab?
Mida ta suhtele annab?
Millist vajadust täidab?
Mis iha sütitab, mis aga lämmatab?

“Arutage ja leppige kokku, kui sageli te aega planeerida soovite. Ehkki partnerite ootused ja vajadused võivad olla (ja sageli ka on) erinevad, on võimalik (ja vajalik) leida mõlemale sobiv lahendus. Eesmärgikindlus, aga ka realistlikkus,“ võtab naine teema kokku.


KUULA | Seksuoloog Kristina Birk-Vellemaa: meil on seksi kohta liikumas palju pseudoinfot, mis ei tugine teadusuuringutele

Jaga
Kommentaarid