Pooride salongis puhastamine on protseduur, mille tulemus on nahal selgelt näha. Et protseduur veelgi paremini mõjuks ning kõik ummistused ja naharasu paremini eemalduks, kasuta enne protseduuri nahka niisutavad kontsentraate nagu naatrium PCA (aminohappe derivaat), taimne glütseriin, pruunvetikad, piim- ja sidrunhape. Alusta seitse päeva enne kosmeetiku juurde minemist nende lisamist mõne tilga kaupa näiteks oma õhtusse näopuhastuspiima. See pehmendab ja valmistab ummistunud poorid puhastuseks ette ning kosmeetik saab komedoonid hõlpsamini eemaldada. Ka valu on väiksem.

Vali, mida sa sööd

Kohv ja täielik lõõgastumine ei sobi kokku. Seega väldi enne näoprotseduuri kohvi vähemalt 24 tunni jooksul, joo selle asemel taimeteed. See lõõgastab juba eelnevalt ning annab kosmeetikule võimaluse oma tööd veelgi paremini teha.

Ka pärast protseduuri jälgi, mida suhu pistad ja joogiks valid. Kahekordista oma tavaliselt joodava vee kogust – see aitab toksiine organismist välja viia ning hoiab naha puhta ja särava.

Ära meigi

Ilmu kosmeetiku juurde ilma meigita. Vähene meik või selle puudumine hoiab kokku aega – kosmeetikul on nägu enne protseduuri lihtsam puhastada. Aeg teatavasti maksab ning iga minut kosmeetiku juures on väärtuslik.

Kõik õiges järjekorras

Kui planeerid lõõgastavat spaapäeva, siis ära ajasta asju valesti. Broneeri üldmassaaž esimeseks, sest sa ju ei taha näohoolduses puhastatud, kooritud ja hellitatud nägu massaažilaua näoauku suruda – välimusele see hästi ei mõju. Saunas, kus higistad, käi pärast massaaži ja enne näohooldust. Massaažijärgne higistamine aitab lihastest jääkaineid välja viia ning avab nahapoorid, valmistades need sel moel puhastamiseks ette. Seevastu näopuhastusjärgne higistamine ei lase nahale kantud kosmeetikatoodetel imenduda.

Kohanda enda järgi

Just sinu jaoks kohandatud ja sinu vajadustele vastaval näopuhastusprotseduuril on sügavam ja kestvam mõju. Seega lase endale enne spetsiifilist näohooldust teha vähemalt üks puhastus. Sellega annad kosmeetikule ka võimaluse oma naha vajadusi paremini tundma õppida ning ta saab just sinu näole sobivat massaaži pakkuda. Massaaž on võti mustuse ja toksiinide eemaldamiseks. Kas tunned, et nägu on turses? Ei maganud hästi? Või naasesid just reisilt, kus sõid liiga palju? Räägi sellest kõigest kosmeetikule ning palju tal pühendada paar minutit lümfisüsteemi stimuleerimisele.

Nahk võib alguses hullem välja näha

Naha koorimine võib seda ärritada. Eelnev higistamine kergendab küll protsessi, kuid siiski peaksid järgmise paari päeva jooksul kasutama nahka rahustavaid ja leebeid nahahooldustooteid, et punetust ja ärritust vähendada.

Kui tulemas on mingi suursündmus, ära planeeri enne seda näohooldust. Viimane aeg selleks on vähemalt nädal varem, sest intensiivne näohooldus võib päevaks-paariks nahapunetuse tekitada.

Allikas: Byrdie