Aalto ülikooli disainitudeng Tauri Västrik tõi oma TFW debüüdi raames lavale kudumikollektsiooni, mis on algselt inspiratsiooni saanud sooneutraalsusest, ajastu meenutustest ja 90-ndate nostalgilistest laste rõivastusest. Antud kontseptsioon põimib mõtted arutelust, kus inimene kui indiviid ühiskonna ja kultuuri mõjutuste läbi on konstrueeritud; mis vanuseperioodis sugu ja selle roll on formeerumas.

Natali Õnnise uus kollektsioon hingestab ehtsat naiselikkust, mis peitub õrnas ja lendlevas siluetis ja milles on kergelt tajutav, mõtlik nukrus. Kollektsiooni loomisel kasutati tänavuse sügise trendikaid elemente – ruudulised mustrid tartan ja glenurquhart check, monokroomsed toonid, pealistaskud ja 1970. aastate ajakirjadest leitud motiivid.

13 aastat tegutsenud NYMFi disainer Triin Kärblane tõi TFWl lavale salapärase kollektsiooni nimega "Portaal", mis sõlmis kokku sillerdava ebamaisuse kõige maisemate elementidega, ühendades feminiinse pehmuse ja voolavuse maskuliinse jõuga. Kollektsioon tegeleb igavikuliste ja eksistentsiaalsete teemadega, olles teejuhiks nähtamatu ja nähtava, reaalse ja illusoorse vahel.

10 sünnipäeva tähistav moemaja Tallinn Dolls tõi lavale kolm erinevat kava. Telesaates “Moeloojad” osalenud skandaalitar Anu Saagim, youtuber Hensugusta ning muusikud Ott Lepland ja Lenna Kuurmaa esitlesid teleekraanil valminud kollektsioone. Disainer Karl Joonas Alamaa esitles oma esimest ready-to-wear kollektsiooni, mis tegeles samuti sootemaatikaga, olles üles ehitatud ehitatud valdavalt unisex lõigetel põhinevatele rõivastele. “Rõivad peaks tänapäeval väljendama vabadust, mitte vanu piiranguid. Nad on kui sisemise vabaduse välised edasiandjad,” leiab Alamaa. Punkti pani moenädalale Tallinn Dollsi sünnipäevakollektsioon.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid