Teadsin, et sellise ärevusega hinges väga pikalt vastu ei pea ja vaimne tasakaal aina mõraneb. Aga kuidas seda hoida, kui uudistes, Messengeri grupivestlustes ja sotsiaalmeedia voogudes räägitakse paratamatult vaid sõjast? Seda enam, et pole ju tegemist esimese kriisiga, mis viimastel aastatel hinge on söönud… Kuigi kindlasti on praegune minu 30 aasta pikkuse elu kõige hirmuäratavam.
Samal ajal on minu elus periood, kui stressi ja ärevust võiks olla võimalikult vähe. Minust saab mõne kuu pärast esmakordselt ema ja olen seetõttu väga teadlikult püüdnud ebameeldivaid emotsioone endast kaugel hoida. Nii otsustasin meele rahustamiseks võtta ühendust inimesega, kes lihtsalt iseendaks jäädes on mulle varem väga rahustavalt mõjunud. Mind kutsus külla ruumilooja, joogatreener, tee-entusiast, kirjanik, juhtimis-coach ja veel mitme muu ameti poolest tuntud Elina Naan. Meditatiivse TeeRännaku, reedehommikuse yin-jooga ja vajalike nõuannete kaudu näitas ta mulle kätte suuna, milles liikudes hoian raskuste kiuste iseend esikohal. “Kui sina ise oled kummuli, ei ole sa mitte kuidagi võimeline abistama ka kedagi teist,” ütleb ta alustuseks.
Sild maailmade vahel
Viimati vestles Anne & Stiil Elinaga 2018. aastal, kui tal oli äsja ilmunud luulekogu “Lukuga päevik”. Küsimusele, mis on viimase nelja aastaga tema elus muutunud, vastab ta, et justkui mitte midagi, aga samal ajal ka kõik. “Kirjutan endiselt. Kuigi “Lukuga päevik” hakkas tuhinal elama oma elu, ei kirjutanud ma tõesti mitu aastat mitte midagi. Viimasel aastal olen hakanud uuesti kirjutama,” jagab ta. Samas lisab Elina, et värske looming ei pruugi tingimata just raamatuna välja tulla, vaid ehk hoopis mingil teisel kujul. Kuidas, seda ta veel avaldada ei soovi. “Ma ei proovi sellest mingit saladust teha, aga see beebi on praegu veel nii pisike, et ei taha kuidagi teda oma mullist välja lasta.”