Fashion Fighters


Eesti kunstnik Toivo Freeman Pilt ja Belgiast pärit Atelier Tens tutvustasid uuenduslikku tänavamoe kollektsiooni, mis ühendas kunsti ja jätkusuutlikkuse. Kollektsioonis, mis hõlmas nii meeste kui naiste bomber-stiilis jakke, dressirõivaid, pükse ja bleisereid, esitles Toivo Freeman Pilt artistlikkust dünaamilises ja kantavas vormis. Tema ainulaadsest visuaalsest keelest inspiratsiooni ammutades on rõivastel julged trükised ja keerukad mustrid, mis peegeldasid tema värvi- ja vormimeisterlikkust. Iga rõivaese on kui kantav lõuend, ühendades omavahel kunsti- ja moemaailma.

Toivo Freeman Pilt ja Atelier Tensi

Koostöö keskmeks oli pühendumine jätkusuutlikkusele. Kollektsiooni valmistamisel on kasutatutud ökoloogiliselt jätkusuutlikke SEQUAL-i kangaid, mis on murranguline materjal ja valmistatud täielikult ringlusse võetud ookeaniplastist.

Brand NO.8 uue kollektsiooni nimi Mercury sümboliseeris kosmilist korda, tuues lavale kosmose temaatika ja korrastatud harmoonia. Kollektsioonis toetus disainer puhastele lõigetele, kasutades kõige trendikamaid kangaid: villa, kašmiiri, siidi, sametit ning neopreeni. Moenädala kollektsioonis domineeris elegantne must, koobaltsinine, piimjas valge, roosa ja hõbedane toon. Kosmoseteemalised keerukad käsitööna valminud tikandid tõmbasid tähelepanu oma imelise säraga. Rõivaste põhijooned olid kahe eriilmelise stiili baroki ja juugendi kombinatsioon, viidates sellele, et mineviku ja tuleviku ühendamine võib võtta vaid hetke. Minimalistlikud ülikonnad, jakid, pluusid ja läbipaistvad kleidid, rõhk vöökohal – uus kollektsioon ühendas edukalt mineviku ja tuleviku vastandlikud küljed.

Brand NO. 8

Mammu Couture uus kollektsioon, nagu varasemadki, ei ole sõltuv kiiresti vahelduvatest trendidest, vaid pakub ajatut elegantsi. Nii on bränd juba pea kümme aastat olnud funktsionaalse garderoobi looja. „Kui moesuunad on muutunud aina sportlikumaks või kohati isegi lohakaks, siis Mammu Couture on bränd, mis seisab ilu ja naiselikkuse eest väljas,“ sõnas brändi looja Maria Tammeorg, kes soovib, et igaüks saaks tunda end tõelise daamina. Kollektsioonis leidus nii glamuurseid õhtutualette kui ka argisemaks kandmiseks komplekte, mis on Mammu Couture’ile omaselt pilkupüüdvad ja naiselikud. Kollektsioon on loodud põhimõttega, et enamik tooteid saab omavahel kokku sobitada ning ühtlasi on nad kantavad ka varasemate kollektsioonide toodetega.

Mammu Couture

Kodumaise käsitöö ja rätsepakunsti edendaja Alexanderling tutvustas sügis-talvist kollektsiooni „Sügisromantika“. Moekunstnik Anu Lingi kollektsioon ulatus piinliku täpsusega geomeetrilise mustriga plisseeritud kleitidest kuni luksuslike satiinmustade jakkideni. Kunstnik valis kollektsiooni jaoks kangad, mis lisavad rõivastele polaarsust ja mitmekülgsust. Tviid, õrn pits, metallist niidistikuga brokaat saavad osaks sellest ainulaadsest loomingust. Värvigamma varieerus sügavast mustast kuni elava rohelise ja pastelse beežini. Kollektsiooni üks uuenduslikumaid aspekte olid ülerõivaste alt välja kiikavad pesudetailid.

Alexanderling


Moenädala teise päeva lõpetas ligi 20 aastat moeloojana tegutsenud Oksana Tandit, kes esitles kapselkollektsiooni nimega „Hall Kardinal“. „Disain on ühiskonna peegel,“ ütles moelooja. „Kui peaksin hetkel maailmas toimuvat iseloomustama ühe sõnaga, siis minu vastus oleks „hall“. Modernne hall, jõuline hall, melanhooliahall…“ mõtiskles Tandit. Kollektsiooni fookuses oli tänapäevane ideaalne kapselgarderoob: rangejoonelised efektsete nööpide ning kõrgete kraedega trench-pintsakud, klapptaskutega ja pagunitega pükskostüümid, sineli lõikega mantlid. Tasakaalustamiseks aga naiselik siid, diagonaallõiked, plissee ja särapuru. Uuest kollektsioonist leiab mitmekülgse valiku esindusliku naise riidekappi kuuluvat: kostüümid, midipikkuses särkkleidid, plisseeseelikud, trendikad pükstükid ja šikid mantlid. Kollektsiooni täiendasid spetsiaalselt selle jaoks loodud kudumid Anna Verschikult, Riina Õuna kindad ja ehted Eesti Disaini Maja disaineritelt.

Oksana Tanditi moekollektsioon

Vaata kõiki teise päeva moekollektsioone galeriist!

Esmakordselt toimub moenädala raames disainerite pop-up, mil saab moeloojate värsket ja ka varasemat loomingut soetada esimeste seas otse Kultuurikatlas.

PROGRAMM:

N 19.10

17.30 Ärni Blum, Marilin Sikkal

19.00 Ultima Thule Gallery

20.30 Amanjeda by Katrin Kuldma

R 20.10

17.30 Nora Isle by Mariann Saar, Diana Arno

19.00 Iris Janvier

20.30 Natalija Jansone, Kirill Safonov

Jaga
Kommentaarid