“Tundub, et teatud osa inimestest lihtsalt polegi maskikandmise nõudest kuulnud. Palun austame teineteist ja anname endast kõik, et meie ise ei oleks põhjus, et keegi haigestub,” ütleb ilusalongi Ztudio juuksur Sirlen Kaljuvee. Ta lisab, et kuigi enamus kliente maske siiski kannab, leidub neid, kes kehtestatud reegleid tuimalt eiravad. “Oluline on ka see, kas ja kuidas on teenindaja oma kliente teavitanud.”

Kaljuvee sõnul küsivad kliendid ka salongi sisenedes, kas maski peab ette panema. “Mõni toimetab tükk aega ilma maskita ja alles siis paneb selle ette. Mõnele juhid tähelepanu ja siis paneb… Kuna nakkus levib väga jõudsalt, siis küllap on suurem enamus maskikandmise vajadusest aru saanud. Kui kliendil endal maski pole, siis pakun tasuta ühekordset maski enda poolt. Kui kliendil on korduvkasutatav mask, annan enda poolt alati ühekordse maski, et ta enda oma ei rikuks.”

Juuksur on kohanud ka klienti, kes põhimõtteliselt ise maski ei kanna, kuid on öelnud, et juuksuril peab mask kindlasti ees olema...

Edasi lugemiseks: